REGULAMIN

Po przybyciu do oddziału, dostaną Państwo Regulamin. Określa on zasady przebywania dzieci i ich opiekunów w szpitalu. Prosimy o zapoznanie się z nim i przestrzeganie zasad, które umożliwiają bezpieczny i spokojny pobyt wszystkim naszym pacjentom.

CZAS WOLNY

Na każdym oddziale znajduje się świetlica – to tutaj mogą Państwo spędzać z dzieckiem czas, korzystając z dostępnego sprzętu, gier i zabaw. W ciepłych miesiącach można korzystać z placów zabaw na dachu – znajdą je Państwo w budynku B1 na piętrze 1, 2 i 5. Do Państwa dyspozycji pozostają także oddziałowe kuchnie, a także Restauracja Bajeczna zlokalizowana w budynku B1 na poziomie -1. Kaplicę Szpitalną znajdą Państwo w tym samym budynku na poziomie -2, a szatnię w Budynku B1, przy Izbie Przyjęć.

Place zabaw:

lokalizacja

Budynek B1,
piętro 1,2 i 5

Restauracja Bajeczna:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom -1

Kaplica:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom -2

Szatnia:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom 0

Pobierz plan szpitala >

WYŻYWIENIE

 
Pacjenci hospitalizowani mają zapewnione codzienne śniadania, dwudaniowe obiady i kolacje. Opiekun może wykupić posiłki dla siebie. Istnieje także możliwość zakupu napojów zimnych i ciepłych, kanapek i przekąsek, znajdujących się w ofercie bufetu. Bufet mobilny odwiedza oddziały szpitalne dwa razy dziennie.
 
Pacjenci i opiekunowie mają możliwość skorzystania z oddziałowej kuchni i dostępnych sprzętów – czajnika elektrycznego, lodówki, kuchenki mikrofalowej. 

SZKOŁA SZPITALNA

Zajęcia szkolne z dziećmi chorymi przebywającymi w szpitalu prowadzą nauczyciele z Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Do dyspozycji szkoły są sale lekcyjne, tradycyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne, w razie konieczności zajęcia są przeprowadzane przy łóżku chorego.

Nauczyciele, działając w porozumieniu z personelem medycznym proponują aktywności dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów. Ta forma nauczania pomaga uczniom uniknąć zaległości szkolnych, rozładować napięcie związane z hospitalizacją, rozwinąć zainteresowania, a także uczestniczyć w życiu szpitalnej społeczności poprzez udział w cyklicznych uroczystościach, spotkaniach i zabawach.

PARKING

Parking przeznaczony jest wyłącznie dla opiekunów i odwiedzających naszych pacjentów oraz pracowników i gości szpitala. Wjazd znajduje się przy portierni, obok budynku A. Żeby wjechać należy nacisnąć przycisk, który podniesie szlaban. Przy szlabanie znajduje się informacja o liczbie wolnych miejsc. Miejsca postojowe znajdują się przy budynkach A i B2. Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort osób przebywających na terenie szpitala, nie jest dozwolone pozostawianie pojazdu poza wyznaczonymi miejscami. Jeżeli nie ma wolnych miejsc, możliwy jest wjazd pojazdu na teren szpitala tylko na chwilę – by pacjenta przywieźć czy odebrać.

Parkowanie do 30 minut jest zwolnione z opłaty. Po przekroczeniu tego czasu naliczana jest opłata – za każdą rozpoczętą godzinę od momentu wjazdu na teren szpitala – 3 zł. Opłatę należy uiścić przed wyjazdem w jednym z dwóch urządzeń do poboru opłat, maksymalnie 15 minut przed opuszczeniem terenu– jeden parkometr zlokalizowany jest przy wejściu do budynku A, drugi przy wyjeździe, przy budynku C. Na terenie szpitala obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Przy wjeździe i wyjeździe z parkingu należy obowiązkowo zatrzymać się przed szlabanem. Szlaban zamyka się po każdym przejeździe samochodu. Jednoczesny przejazd dwóch samochodów grozi uszkodzeniem pojazdu lub szlabanu oraz utrudnia kamerze poprawne zarejestrowanie wjazdu/wyjazdu. 
 

PRAWA PACJENTA

Copy link
Powered by Social Snap