PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Posiadając skierowanie na leczenie szpitalne, w celu ustalenia terminu przyjęcia należy zgłosić się do sekretariatu oddziału, do którego kierowany jest pacjent. W dniu rozpoczęcia planowego pobytu w szpitalu, pacjent udaje się do Izby Przyjęć (Budynek B1, wejście główne), gdzie zostanie założona dokumentacja – potrzebne będą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego; książeczka zdrowia dziecka; numer PESEL dziecka (ewentualnie do trzeciego miesiąca życia dziecka PESEL matki lub opiekuna prawnego); skierowanie; w przypadku opiekuna prawnego – dokument notarialny, potwierdzający prawo do sprawowania opieki nad dzieckiem. Po wypełnieniu formalności, pacjent zostanie skierowany do odpowiedniego oddziału.

Zgłaszając się z dzieckiem do szpitala należy przygotować:

  • wyżej wymienione dokumenty;
  • listę zażywanych leków, leki w oryginalnych opakowaniach;
  • ubrania: bieliznę, piżamę, kapcie, klapki pod prysznic, wygodne ubranie dzienne, np. dres, szlafrok;
  • środki higieny osobistej i przybory toaletowe: grzebień, szczoteczkę i pastę do zębów, dezodorant, szampon, płyn do mycia ciała, ręcznik, jeśli używane – pieluchy jednorazowe, zestaw do golenia, podpaski;
  • używane na co dzień akcesoria do karmienia;
  • dla dzieci w wieku szkolnym: przybory szkolne, zeszyty, podręczniki.
  • można także zabrać jednorazowe nakładki na toaletę, płyn/aerozol dezynfekujący, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane, suszarkę, ulubiony kubek, wodę mineralną, telefon z ładowarką, bezpieczną zabawkę, książki, czasopisma.

Nie należy zabierać/pozostawiać bez nadzoru wartościowych przedmiotów, biżuterii, większych sum pieniędzy.

Łazienki do dyspozycji pacjentów i opiekunów znajdują się w salach chorych. Pacjenci i opiekunowie mogą także korzystać z oddziałowych kuchni. Z dzieckiem całodobowo może przebywać jeden opiekun prawny. Prosimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w jednostkach placówki medycznej. Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z sekretariatami oddziałów.

Zobacz także:

CZAS WOLNY

Na każdym oddziale znajduje się świetlica – to tutaj mogą Państwo spędzać z dzieckiem czas, korzystając z dostępnego sprzętu, gier i zabaw. W ciepłych miesiącach można korzystać z placów zabaw na dachu – znajdą je Państwo w budynku B1 na piętrze 1, 2 i 5. Do Państwa dyspozycji pozostają także oddziałowe kuchnie, a także Restauracja Bajeczna zlokalizowana w budynku B1 na poziomie -1. Kaplicę Szpitalną znajdą Państwo w tym samym budynku na poziomie -2, a szatnię w Budynku B1, przy Izbie Przyjęć.

Place zabaw:

lokalizacja

Budynek B1,
piętro 1,2 i 5

Restauracja Bajeczna:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom -1

Kaplica:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom -2

Szatnia:

lokalizacja

Budynek B1,
poziom 0

Pobierz Plan Szpitala [PDF, 388 KB]  >

WYŻYWIENIE

 
Pacjenci hospitalizowani mają zapewnione codzienne śniadania, dwudaniowe obiady i kolacje. Opiekun może wykupić posiłki dla siebie. Istnieje także możliwość zakupu napojów zimnych i ciepłych, kanapek i przekąsek, znajdujących się w ofercie bufetu. 
 
Pacjenci i opiekunowie mają możliwość skorzystania z oddziałowej kuchni i dostępnych sprzętów – czajnika elektrycznego, lodówki, kuchenki mikrofalowej. 

SZKOŁA SZPITALNA

Zajęcia szkolne z dziećmi chorymi przebywającymi w szpitalu prowadzą nauczyciele z Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Do dyspozycji szkoły są sale lekcyjne, tradycyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne, w razie konieczności zajęcia są przeprowadzane przy łóżku chorego.

Nauczyciele, działając w porozumieniu z personelem medycznym proponują aktywności dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentów. Ta forma nauczania pomaga uczniom uniknąć zaległości szkolnych, rozładować napięcie związane z hospitalizacją, rozwinąć zainteresowania, a także uczestniczyć w życiu szpitalnej społeczności poprzez udział w cyklicznych uroczystościach, spotkaniach i zabawach.

PARKING

Parking przeznaczony jest wyłącznie dla pacjentów, pracowników i gości szpitala. Wjazd znajduje się przy portierni, obok budynku A. Żeby wjechać należy zatrzymać się przed szlabanem i nacisnąć przycisk, który uruchomi weryfikację tablic rejestracyjnych i podniesienie szlabanu. Na budynku portierni umieszczona jest tablica informująca o liczbie wolnych miejsc. W przypadku braku wolnych miejsc postojowych, możliwy jest wjazd na teren szpitala wyłącznie na krótką chwilę w celu przywiezienie/odebrania pacjenta. Miejsca postojowe znajdują się przy budynkach A i B2. Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu, nie jest dozwolone pozostawianie pojazdu poza wyznaczonymi miejscami.

Parkowanie do 30 minut jest zwolnione z opłaty. Po przekroczeniu tego czasu naliczana jest opłata – za każdą rozpoczętą godzinę od momentu wjazdu na teren szpitala – 4,50 zł. Opłatę należy uiścić przed wyjazdem w jednym z dwóch urządzeń do poboru opłat, maksymalnie 15 minut przed opuszczeniem terenu– jeden parkometr zlokalizowany jest przy wejściu do budynku A, drugi przy wyjeździe z parkingu, przy budynku C. Na terenie szpitala obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Przy wjeździe i wyjeździe z parkingu należy obowiązkowo zatrzymać się przed szlabanem. Szlaban zamyka się po każdym przejeździe samochodu. Jednoczesny przejazd dwóch samochodów grozi uszkodzeniem pojazdu lub szlabanu oraz utrudnia kamerze poprawne zarejestrowanie wjazdu/wyjazdu. W przypadku zaistnienia problemów technicznych należy skomunikować się z operatorem Centrum Monitoringu poprzez interkom zainstalowany przy wjeździe i wyjeździe.

Przejazd i parkowanie bezpośrednio przed wejściem głównym (Izba Przyjęć) dostępne tylko dla pojazdów uprzywilejowanych (transport sanitarny).

PRAWA PACJENTA