AKTUALNOŚCIPadaczka – przyczyny, objawy, leczenie

11 lutego dr n. med. Lucyna Muller, kierująca Oddziałem Neurologii gościła w programie „Na zdrowie” w bydgoskiej TVP3.

Tematem odcinka była padaczka – jedno z najczęściej występujących zaburzeń neurologicznych, także u dzieci. W programie poruszono kwestie związane z etiologią choroby, diagnostyką, profilaktyką i różnymi metodami jej leczenia.

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym dysponujemy szeroką bazą diagnostyczną i terapeutyczną - pacjenci, którzy cierpią na padaczkę lekooporną mają możliwość skorzystania z leczenia neurochirurgicznego.

Zachęcamy do obejrzenia programu.

> Czytaj dalej

O leczeniu otyłości dzieci i młodzieży w TVP3

7 stycznia gościliśmy w programie „Mocne wsparcie” w bydgoskiej TVP3. Odcinek poświęcony był epidemii otyłości wśród dzieci i młodzieży - mówiliśmy o przyczynach, powikłaniach, zapobieganiu i leczeniu.

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym prowadzimy kompleksowe leczenie pacjentów z otyłością. Przez szereg lat współtworzyliśmy pierwszy, tak duży w Polsce, program edukacyjno-leczniczy - Program na Rzecz Zmniejszenia Częstości Występowania Nadwagi i Otyłości u Dzieci i Młodzieży w Województwie Kujawsko–Pomorskim.


Pacjentów z otyłością lub nadwagą zapraszamy do Poradni Chorób Metabolicznych. Skierowanie może wypisać lekarz pierwszego kontaktu.

Cały odcinek programu „Mocne wsparcie" można obejrzeć na stronie TVP Bydgoszcz.

> Czytaj dalej

O mukowiscydozie w TVP3

3 grudnia gościliśmy w programie „Na zdrowie” w bydgoskiej TVP3. Odcinek poświęcony był mukowiscydozie - ogólnoustrojowej chorobie genetycznej, która wpływa przede wszystkim na pracę układu oddechowego i pokarmowego pacjenta.

Nasi specjaliści, na co dzień pracujący w zespole terapeutycznym, działającym przy szpitalnej Poradni Mukowiscydozy oraz na Oddziale Pediatrii, Pneumonologii i Alergologii, odpowiedzieli na pytania o dziedziczenie choroby, jej objawy, leczenie, fizjoterapię i żywienie pacjentów oraz wsparcie psychologiczne, którego rodziny zmagające się z chorobą przewlekłą zwykle wymagają.  

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy jest jedynym ośrodkiem w regionie, który zajmuje się leczeniem mukowiscydozy. Skierowanie do Poradni Mukowiscydozy może wypisać lekarz pierwszego kontaktu.

Cały odcinek dostępny online na stronie TVP Bydgoszcz.

> Czytaj dalej

Zniesienie opłat za nocleg rodzica

Narodowy Fundusz Zdrowia przejmuje koszty związane z pobytem opiekuna w szpitalu. Do tej pory nocleg opiekuna finansowali zwykle sami rodzice. Szpitale często pobierały stałą opłatę, która pokrywała koszty zużycia mediów, udostępnienia łóżka, czy prania pościeli. Zgodnie z nową ustawą resortu zdrowia, koszty te będzie pokrywał Narodowy Fundusz Zdrowia. To dobra wiadomość dla rodzin także naszych pacjentów.

> Czytaj dalej

Informacje o parkingu

Parking przeznaczony jest dla opiekunów pacjentów oraz pracowników i gości szpitala. Wjazd znajduje się przy portierni, obok budynku A. Żeby wjechać należy nacisnąć przycisk, który podniesie szlaban. Przy szlabanie znajduje się informacja o liczbie wolnych miejsc. Miejsca postojowe znajdują się przy budynkach A i B2. Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort osób przebywających na terenie szpitala, nie jest dozwolone pozostawianie pojazdu poza wyznaczonymi miejscami. Jeżeli nie ma wolnych miejsc, możliwy jest wjazd pojazdu na teren szpitala tylko na chwilę - by pacjenta przywieźć czy odebrać. Parkowanie do 30 minut jest zwolnione z opłaty. Po przekroczeniu tego czasu naliczana jest opłata – za każdą rozpoczętą godzinę od momentu wjazdu na teren szpitala - 3 zł. Opłatę należy uiścić przed wyjazdem w jednym z dwóch urządzeń do poboru opłat, maksymalnie 15 minut przed opuszczeniem terenu– jeden parkometr zlokalizowany jest przy wejściu do budynku A, drugi przy wyjeździe, przy budynku C. Na terenie szpitala obowiązuje ruch jednokierunkowy. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową informacją na ten temat.

> Czytaj dalej

Najlepszy szpital pediatryczny w Polsce

Miło nam poinformować o dużym sukcesie naszego szpitala. W corocznym rankingu szpitali organizowanym przez Centrum Monitorowania  Jakości w Ochronie Zdrowia zajęliśmy pierwsze miejsce wśród placówek pediatrycznych  w Polsce. Na wynik złożyło się kilka czynników - zarówno przeprowadzona modernizacja  szpitala, rozwój infrastruktury, wyposażenie szpitala w najnowocześniejszy sprzęt,  jak również skutecznie wdrażana strategia rozwoju – poszerzanie oferty o nowe oddziały i często unikatowe usługi, zatrudnianie wykwalifikowanej kadry oraz codzienna dbałość o bezpieczeństwo i dobro pacjenta.

> Pobierz ranking


> Czytaj dalej