Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy laureatem rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”

Miło nam poinformować, że Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został nagrodzony pierwszym miejscem w ogólnopolskim rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” 2023 r. w kategorii szpitali z kontraktem z NFZ o wartości od 100 do 199 mln zł.

23 listopada podczas uroczystej gali w Teatrze Scena Monopolis w Łodzi wyróżnienie dla placówki odebrał dyrektor Szpitala, Edward Hartwich. Spotkanie było okazją do konstruktywnej debaty w gronie ekspertów na temat wyzwań stojących przed polską ochroną zdrowia po wejściu w życie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

„Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” to jedyny ranking w Polsce, który koncentruje się na finansach szpitali. Zestawienie docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej ochronie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze.

Patronat honorowy nad zestawieniem objęli Rzecznik Praw Pacjenta oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”, a jej partnerami instytucjonalnymi są Polska Federacja Szpitali, Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych oraz Unia Szpitali Klinicznych.

Pobierz Ranking Szpitali 2023 BFF Group [PDF, 664 KB] >

Relacja – dziennik Rzeczpospolita: https://www.rp.pl/rynek-zdrowia/art39463741-pacjent-w-
centrum-uwagi

Strona tytułowa rankingu BFF Group w dodatku do dziennika Rzeczpospolita -
wypowiedzi dyrektorów wyróżnionych szpitali „Problemy pacjentów powinny być rozwiązywane
przez interdyscyplinarne zespoły specjalistów” mówi dyrektor Edward Hartwich.
< POWRÓT
Copy link
Powered by Social Snap