COVID-19 – profilaktyka i rekomendacje MZ

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z sezonem infekcyjnym i wzrostem zagrożenia epidemicznego, tymczasowo wstrzymujemy odwiedziny w Oddziałach szpitala.

Równocześnie prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia, dotyczącymi działań profilaktycznych i postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

Działania profilaktyczne

1. Dbaj o higienę – myj często ręce wodą z mydłem.

2. Jeśli kaszlesz lub kichasz – zasłaniaj nos i usta, używaj chusteczek higienicznych.

3. Unikaj kontaktu z osobami u których występują objawy infekcji.

4. Unikaj podróży do tzw. „czerwonych stref”, czyli rejonów, gdzie odnotowano zwiększoną liczbę zakażeń nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia

Jeżeli mieli Państwo kontakt z kimś zakażonym lub jeśli w ciągu ostatnich 14 dni wrócili Państwo z tzw. „czerwonych stref” i wystąpiły objawy (gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie) należy:

1. Unikać kontaktu z innymi osobami, żeby zminimalizować ryzyko dalszego zakażania – nie należy więc udawać się na SOR, do Izby Przyjęć szpitala czy do lekarza POZ.

2. Zadzwonić do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub pod numer alarmowy 112 lub do najbliższego szpitala z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym – tam zostanie Państwu udzielona informacja na temat dalszego postępowania.

Kliknij i pobierz listę jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie kujawsko-pomorskim.

Oddziały zakaźne w województwie kujawsko-pomorskim:

· Bydgoszcz – Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy, Oddział Obserwacyjno – Zakaźny i Oddział Pediatrii, Chorób Infekcyjnych I Hepatologii, Św. Floriana 12

· Świecie – NZOZ „Nowy Szpital Sp. Z O.O.” Prowadzony Przez Nowy Szpital Sp. z o.o., Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, Wojska Polskiego 126

· Toruń – Wojewódzki Szpital Zespolony Im. L. Rydygiera w Toruniu, Oddział Hepatologiczny I Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, Krasińskiego 4/4a

Dodatkowe informacje:

Całodobowa infolinia NFZ: 800 190 590

Komunikaty Ministerstwa Zdrowia

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Komunikaty World Health Organization

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

< POWRÓT
Copy link
Powered by Social Snap