Nowe Centrum Diagnostyczne Szpitala

Na terenie kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy powstanie nowy, 3-kondygnacyjny budynek, w którym będzie się mieścić Centrum Diagnostyki Pocovidowej dla dzieci i młodzieży. Budowa Centrum jest odpowiedzią na rosnące potrzeby diagnostyczne, obserwowane w trakcie pandemii Covid-19. Pojawiają się nowe grupy pacjentów, którzy wymagają diagnostyki i leczenia w następstwie przebytego zakażenia. Zwiększają się także potrzeby chorych, którzy trafiają do szpitala z powodu innych schorzeń. Poszerzenie dotychczasowego zaplecza diagnostycznego placówki pozwoli odpowiedzieć na zmieniający się profil potrzeb młodych pacjentów.


W nowym obiekcie, liczącym 3,5 tysiąca metrów kwadratowych znajdzie się miejsce dla Pracowni Endoskopowej oraz rozbudowanej Pracowni Rezonansu Magnetycznego z dodatkowym, 3-teslowym aparatem. MRI 3T to technologia najnowszej generacji, które pozwala uzyskać jeszcze lepszy, bardziej precyzyjny obraz, zwiększyć komfort pacjenta i skrócić czas trwania badania. Dostęp do pracowni diagnostycznych będzie wygodny zarówno dla pacjentów z zewnątrz, jak i tych hospitalizowanych w placówce, którzy będą korzystać z łącznika między budynkami. W gmachu Centrum przewidziano także miejsce na parking pod dachem z 92 miejscami postojowymi.


Inwestorem jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne (KPIM), która ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej.


W briefingu prasowym, zapowiadającym nową inwestycję wzięli udział marszałek województwa Piotr Całbecki, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy Edward Hartwich, wicedyrektor szpitala ds. lecznictwa dr n. med. Danuta Kurylak oraz prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Aleksander Szczęsny.


Wizualizacja: Pracownia Projektowa Format
Zdjęcie: Tomasz Czachorowski


Zbliżenia TVP Bydgoszcz o nowej inwestycji >

< POWRÓT
Copy link
Powered by Social Snap