Światowy Dzień Walki z Rakiem

Obchodzony od 22 lat Światowy Dzień Walki z Rakiem jest okazją do wyrażenia solidarności z chorymi, promocji edukacji i profilaktyki oraz określenia aktualnych wyzwań i kierunków rozwoju lecznictwa w zakresie onkologii i hematologii.
 

W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia pod hasłem „Closing the Care Gap” zwraca uwagę na wciąż istniejące nierówności w dostępie do diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych na świecie. Wskazuje przy tym na konieczność podejmowania działań, wyrównujących szanse pacjentów na otrzymanie profesjonalnej, wielospecjalistycznej pomocy. Kluczową rekomendacją jest rozwijanie w ośrodkach onkologicznych kompleksowej oferty z zakresu profilaktyki, diagnostyki, leczenia wielodyscyplinarnego i opieki wspomagającej, co ułatwia chorym poruszanie się po usługach i prowadzi do lepszego wykorzystania wiedzy specjalistycznej, a w konsekwencji do lepszych wyników zdrowotnych.
 

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy systematycznie rozwija oferowane usługi diagnostyczne i terapeutyczne, zwiększając dostęp do świadczeń dla najmłodszych pacjentów onkologicznych w regionie. Co roku w naszym ośrodku diagnozowanych jest kilkadziesiąt przypadków chorób nowotworowych. Pacjenci z nowotworami narządowymi, najczęściej ośrodkowego układu nerwowego są diagnozowani, operowani i poddawani leczeniu uzupełniającemu w jednej placówce. Obecnie zapowiedziano dalszą rozbudowę zaplecza diagnostycznego Szpitala, poszerzającą ofertę Pracowni Endoskopowej i Zakładu Diagnostyki Obrazowej.
 

Przydatne linki:

worldcancerday.org
Europejski Kodeks Walki z Rakiem
Profilaktyka Onkologiczna

< POWRÓT
Copy link
Powered by Social Snap